Alternatif Tıp Kursu

Alternatif Tıp Kursu

Alternatif Tıp Dersleri

100% Free

Days
Hours
Minutes
Seconds
this udemy coupon code expired.

Description

Alternatif tıp, tıbbın iyileştirici etkilerini elde etmeyi amaçlayan, ancak biyolojik olarak makul olmayan ve denenmemiş, denenemez veya etkisiz olduğu kanıtlanmış herhangi bir uygulamadır. Tamamlayıcı tıp (CM), tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM), entegre tıp veya bütünleştirici tıp (IM) ve bütünsel tıp, aynı fenomenin birçok yeniden adlandırılmasına konudur. Alternatif terapiler, tıp biliminin dışında kaldıkları ve sahte bilime dayandıkları ortak noktaları paylaşırlar. Geleneksel uygulamalar, uygun bilimsel açıklama ve kanıt olmadan orijinal ortamlarının dışında kullanıldıklarında “alternatif” hale gelirler. Alternatif için sıklıkla kullanılan aşağılayıcı terimler, şarlatanlıktan çok az farkla, yeni çağ veya sahte terimlerdir.

Bazı alternatif uygulamalar, insan vücudunun nasıl çalıştığına dair bilimle çelişen teorilere dayanmaktadır; diğerleri ise etkilerini açıklamak için doğaüstü veya batıl inançlara başvurur. Diğerlerinde, uygulama makul derecede etkilidir ancak çok fazla yan etkisi vardır. Alternatif tıp, bilimsel yöntemi sorumlu ve etik klinik deneyler yoluyla makul tedavileri test etmek için kullanan deneysel tıptan farklıdır ve etkisinin olup olmadığına dair kanıtlar üretir. Alternatif tedavilere yönelik araştırmalar, genellikle uygun araştırma protokollerini (örneğin, plasebo kontrollü denemeler, kör deneyler ve önceki olasılığın hesaplanması) takip etmekte başarısız olur ve geçersiz sonuçlar verir.

Alternatif bir uygulamanın algılanan etkisinin çoğu, etkili olacağına dair bir inançtan (plasebo etkisi) veya tedavi edilen durumun kendi kendine çözülmesinden (hastalığın doğal seyri) kaynaklanır. Bu, tıbbın başarısızlığı üzerine alternatif tedavilere yönelme eğilimi ile daha da şiddetlenir, bu noktada durum en kötü halini alır ve büyük olasılıkla kendiliğinden düzelir. Bu önyargının yokluğunda, özellikle kanser veya HIV enfeksiyonu gibi kendi kendine iyileşmesi beklenmeyen hastalıklar için, birden fazla çalışma, hastalar alternatif tedavilere yönelirse önemli ölçüde daha kötü sonuçlar göstermiştir. Bunun nedeni, bu hastaların etkili tedaviden kaçınması olabilirken, bazı alternatif tedaviler aktif olarak zararlıdır (örn. Amigdalinden siyanür zehirlenmesi veya kasıtlı hidrojen peroksit yutulması) veya etkin tedavilere aktif olarak müdahale eder.

Bu kurs, size güncellenen ve sürekli eklenen dersler ve ömür boyu erişim imkanı ile, sağlık, zindelik ve hayata bakışınıza yeni pencereler açacak.

Who this course is for:

  • Bu kurs, tıp uygulamalarına elbette ihtiyaç duyulması hariç, doğal yöntemlerle daha sağlıklı, zinde kalmak ve tıbbi tedavi ve müdahalelere daha az maruz kalmak isteyen herkes için oluşturulmuştur.